Професионална оријентација
Посета средњим школама у 2015/2016 години ПДФ Штампа Ел. пошта
уторак, 14 јун 2016 08:09

Ученици VIII разреда наше школе су са својим разредним старешинама , посетили средње школе у Ваљеву и Мионици. Том приликом су им одржане презентације како би се на адекватан начин ученици упознали и информисали о могућностима образовних профила и занимања и на основу тога донели најважнију одлуку у животу.

Последње ажурирано уторак, 14 јун 2016 08:17

Посета средњим школама ПДФ Штампа Ел. пошта
уторак, 07 април 2015 09:48

У оквиру професионалне орјентације, ученици VIII разреда наше школе су са својим разредним старешинама , посетили средње школе у Ваљеву. Том приликом су им одржане презентације свих средњих школа, како би се на адекватан начин ученици упознали и информисали о могућностима образовних профила и занимања и на основу тога донели најважнију одлуку у животу.

24. март - посета Техничке школе и Пољопривредне школе
30. и 31. март - презентације Средње школе из Мионице у школама у Рајковићу и Брежђу
01.април - посета Медицинске школе, Економске школе и Ваљевске гимназије

Последње ажурирано уторак, 22 март 2016 22:19

Радионица са родитељима ПДФ Штампа Ел. пошта
недеља, 01 фебруар 2015 18:10

Последње ажурирано уторак, 22 март 2016 22:19

Професионална оријентација ПДФ Штампа Ел. пошта
недеља, 21 септембар 2014 22:20

Професионална оријентација је једна од битних области ваннаставног рада у основној школи која у великој мери доприноси остваривању циљева основног образовања. У том смислу се пред основну школу као битан захтев поставља рад на систематском и континуираном професионалном усмеравању развоја ученика. Полазећи од циља професионалне оријентације и карактеристика узраста ученика школа остварила следеће активности:

• Оспособљавање ученика за рално сагледавање и процењивање физичког, интелектуалног, емотивног и социјалног развоја.
  • Подстицање и оспособљавање ученика да сами доприносе свом развоју укључивањем у одговарајуће ваннаставне активности.
  • Упознавање са основним карактеристика занимања и групама сродних занимања.
  • Подстицање ученика да испитују себе у односу на свет рада и да на тај начин проверавају сво0је могућности и интересовања за обављање послова у појединим занимањима.
  • Усмеравање и оспособљавање ученика за доношење одлуке о избору занимања.
  • Реализација радионице на тему избора занимања.
  • Тестирање ученика у склопу професоналне оријентације (тест интересовања).

Програм професионалне оријентације спроводи се у пет фаза:

• У првој фази ради се на томе да ученици упознају своја интересовања, жеље , потребе, способности , таленте, и да стекну што реалнију слику о себи.
  • У другој и трећој фази уче да се информишу, да истражују, али и да користе информације о могућностима школовања и различитим каријерама.
  • У четвртој фази се сусрећу са светом рада кроз разговоре са представницима разних занимања , посете школама, предузећима, установама , тако да добијају сазнања о свему што их занима „из прве руке“.
  • Последња, пета , фаза представља циљ свих претходних , а то је самостално доношење одлуке о даљем школовању и занимању.

kod ika stolara - upoznavanje sa zanatimamoja interesovanja - razmena

ulo ukusa - probaj i prepoznaj

Последње ажурирано недеља, 01 фебруар 2015 18:09