Ученици
Успех ученика наше школе у току школске 2015./2016. године

Након завршетка општинских такмичења на којима су учешће узели ученици наше школе, желимо да похвалимо све ученике који су учествовали а посебно оне који су се пласирали на окружна такмичења.

У суботу 05. марта. у ОШ „Милан Ракић“ у Мионици одржано је општинско такмичење из хемије а том приликом ученица осмог разреда издвојеног одељења у Брежђу, Жељана Средојевић је обезбедила пласман на окружно такмичење.

У недељу 13. марта. у ОШ „Милан Ракић“ у Мионици одржано је општинско такмичење из географије а том приликом ученица осмог разреда издвојеног одељења у Брежђу, Жељана Средојевић обезбедила је пласман на окружно такмичење.

У недељу 20. марта 2016. у ОШ „Милан Ракић“ у Мионици одржано је општинско такмичење из српског језика. Ученице из Брежђа и Рајковића оствариле су добар резултат и пласирале се на окружно такмичење.

• Емилија Бучић, ученица 5. разреда из Брежђа
  • Јована Марчић, ученица 6. разреда из Брежђа
  • Александра Вукотић, ученица 5. разреда из Рајковића
  • Драгана Пејић, ученица 5. разреда из Рајковића
  • Маја Лукић, ученица 5. разреда из Рајковића

Право директног учешћа на окружном такмичењу остварила је прошлогодишња учесница републичког такмичења Жељана Средојевић из Брежђа.

Браво за ученице и наставнике!

Постигнућа ученика на такмичењима у току школске 2014/2015. године

• из српског језика:

Општинско  такмичење из српског језика одржано је  07.марта 2015. године.

Ученици V-1 освојили су : Анастасија Богдановић  - 16 бодова, ученица Јана Видић – 14 бодова, Милица Драгићевић – 10 бодова.

Кристина Савић , ученица VII – 1, освојила је  10 бодова, Жељана Средојевић, ученица VII – 2, освојила је  17 бодова.

• Окружно такмичење из српског језика одржано је 18 априла 2015.године.

Анастасија Богдановић, ученица V разреда освојила је 10 бодова, док је Жељана Средојевић, VII – 2, освојила 19 бодова.

• Републичко такмичење из српског језика одржано је 23.маја 2015.године.

Жељана Средојевић, ученица VII – 2, освојила је  15 бодова.

• Општинско такмичење из  из математике – Учествовале су ученице  Данијела Јовановић и Мирјана Живановић, без бодова.
  • Такмичење из географије одржано је 22.марта 2015.године.

Јелена Рулић, ученица VIII – 2, освојила је 80 бодова,  Тамара Симовић – 72 бода, Сара Митровић – 68 бодова и Милена Шарчевић, ученица VIII – 1, освојила је 76 бодова.

• Такмичење из хемије одржано је 22.фебруара 2015.године.

Жељана Средојевић, ученица VII – 2, освојила је  68,5 бодова.

• Општинско такмичење из енглеског одржано је 28.фебруара 2015.године.

Јелена Рулић, ученица VIII – 2, освојила је 22 бода.

• Окружна смотра рецитатора одржана је 17.априла 2015.године.

Учествовала је ученица Андријана Богдановић , ученица четвртог разреда ИО Осеченица.